Oferta

Modelka2

Peeling kawitacyjny + kwas migdałowy (kod:00118) 60 minut

Cena: 120 zł

REZERWUJ

Opis

Peeling kawitacyjny z kwasem migdałowym to prosty, bezpieczny i całkowicie bezbolesny sposób na łagodne oczyszczenie skóry. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego oczyszczania manualnego. Skóra po zabiegu nie jest podrażniona a naskórek nie jest uszkodzony. Dlatego skóra nie wymaga gojenia a klient ukrywania się w domu. Następnego dnia po zabiegu można spokojnie wykonać makijaż. To świetny zabieg, który może być wykonywany przez cały rok – również latem. Sprawdzi się też w przypadku, wymagającej męskiej cery.

Jak wygląda zabieg:

Na początku, kosmetolog wykonuje wywiad kosmetyczny celem określenia wskazań i przeciwwskazań do zabiegu. Następnie wykonuje demakijaż i zmywa twarz oczyszczającym żelem. Tak przygotowaną skórę poddaje działaniu fal ultradźwiękowych (kawitacji) w celu usunięcia warstwy rogowej naskórka wraz z zanieczyszczeniami. Następnie nakłada 40% kawas migdałowy połączony z mlekowym i laktobionowym. Ten rodzaj peelingu chemicznego wpływa pozytywnie na normalizacje pracy gruczołów łojowych, zmniejsza przetłuszczanie się i zanieczyszczanie skóry oraz nawilża ją.

Po zneutralizowaniu i zmyciu kwasów nakładana jest specjalna maseczka o działaniu ściągającym, oczyszczającym i uspokajającym. Po zmyciu maseczki nakładany jest krem o działaniu pielęgnującym i ochronnym.

Pielęgnacja skóry po zabiegu:

Przez 3 dni po zbiegu nie należy korzystać z basenu i/lub sauny. Kosmetolog na podstawie stanu skóry, zaleca dalszą pielęgnacje domową i gabinetową. W okresie letnim zaleca się stosowanie foto protekcji.

Częstotliwość i ilość zabiegów: w zależności od typu cery i oczekiwań zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach 10-14 dni.

Przeciwwskazania:

Ciąża, uszkodzenia ciągłości naskórka, aktywna opryszczka, choroby: bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry (przeciwwskazanie miejscowe), metalowe implanty w ciele, uczulenie/nadwrażliwość na kwasy AHA i BHA, stosowanie leków na skórę mającą być objętą zabiegiem, stosowanie leków z grupy retinoidów i tetracyklin, epilepsja, choroby nowotworowe.