Oferta

Glikolowy 70

Peeling kwasem glikolowym 70% (twarz) 30 minut

Cena: 150 zł

REZERWUJ

Opis

Jeden z najsilniej działających peelingów chemicznych. Peeling kwasem glikolowym jest najpopularniejszym i najsławniejszym peelingiem chemicznym wykonywanym przez dermatologów i kosmetologów na całym świecie. Swoją sławę i renomę zawdzięcza swojemu niezastąpionemu działaniu. Jak żaden inny, silnie stymuluje wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny oraz zwiększa produkcję glikozaminoglikanów w skórze. Stąd jego zastosowanie w terapiach ant aging. Zabiegi z kwasem glikolowym stosuje się w celu silnego odmłodzenia odmłodzenia skóry, zniwelowania objawów fotostarzenia oraz od zmniejszania i wygładzania blizn.

Wskazania:

- zmarszczki

- brak jędrności i wiotkość skóry

- blizny

- rozstępy

- fotostarzenie

Efekty:

- wygładzenie zmarszczek

- napięcie i ujędrnienie skóry

- zmniejszenie blizn i rozstępów

- rozjaśnienie skóry

- cofnięcie objawów fotostarzenia

Częstotliwość zabiegów: 10-14 dni, ilość zabiegów ustala się indywidualnie w zależność od stanu cery.

Substancje aktywne:

Kwas glikolowy – działa silnie odmładzająco i rozjaśniająco. Stymuluje syntezę włókien podporowych skóry (kolagenu i elastyny) oraz kwasu hialuronowego. Spłyca blizny oraz rozstępy.

Kwas traneksamowy (TXA) – działa przeciwzapalnie oraz łagodzi świąd, obrzęk i zaczerwienienie. Dodatkowo rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry i zapobiega powstawaniu przebarwień.

Witamina C – odżywia i regeneruje skórę, stymuluje produkcję włókien kolagenowych, neutralizuje wolne rodniki i rozjaśnia przebarwienia.

Niacynamid - przyspiesza gojenie oraz działa przeciwzapalnie. Po nad to zapobiega powstawaniu przebarwień i niszczy wolne rodniki.

Przebieg zabiegu:

Kosmetolog po przeprowadzeniu wywiadu diagnostycznego z klientkom/klientem oczyszcza skórę za pomocą preparatów do demakijażu. Następnie odtłuszcza dokładnie obszar, który ma zostać poddany działaniu kwasów oraz zabezpiecza oczy i inne newralgiczne okolice specjalnymi środkami. Następnie używając jednorazowych gazików aplikuje wybrany kwas. Po indywidualnie dobranym czasie neutralizuje go neutralizatorem a następnie przemywa dużą ilością wody. W celu złagodzenia możliwych podrażnień nakłada maseczkę łagodzącą z witaminą C i kwasem txa. Po zmyciu maseczki, na zakończenie zabiegu aplikuje krem pielęgnacyjny i/lub krem ochronny z filtrem UV.

UWAGA: podczas zabiegu może wystąpić uczucie pieczenia, swędzenia, szczypania oraz mrowienia. Po zabiegu może dojść chwilowego ściemnienia naskórka oraz do jego intensywniejszego złuszczania się. Są to normalne reakcje skóry.

 

Obowiązkowa pielęgnacje przed i po zabiegowa:

- 7 dni przed zabiegiem nie należy wykonywać na obszarze, na którym będzie wykonywany zabieg: depilacji, elektrolizy, mikrodermabrazji, IPL-a, laseroterapii, peelingów oraz nie należy stosować samoopalaczy

- w dniu zabiegu mężczyźni nie powinni się golić

- po zabiegu należy unikać ekspozycji na działanie promieni UV i chronić skórę preparatami SPF 50+

- przez 7 dni po zabiegu nie należy korzystać z basenu oraz sauny.

Przeciwwskazania:

-aktywne infekcje wirusowe, aktywne infekcje bakteryjne, aktywne choroby zapalne skóry (wyprysk, łuszczyca, AZS), przebyte w ostatnim czasie zabiegi chirurgiczne (świeże blizny) lub terapie światłolecznicze, nadwrażliwość na kwasy (alergia), ciąża i okres laktacji, leczenie retinoidami w ciągu ostatnich 6 miesięcy, stosowanie antybiotyków i różnych form wit. A, zadrapania, przerwana ciągłość naskórka, bliznowce, trądzik ropowiczy, skóra po depilacji